Değerli İyi Niyet Ortaklarımız;

2015 Yılında bir grup arkadaşın, Tarım-Gıda ve Su sektörlerinde değer yaratmak üzere çıktığı yolculuğun meyvelerini toplamaya devam ediyoruz. 2019 yılında “Kibele Projekt” markası altında kurumsal kimliğin oluşması ile birlikte yolculukta yeni deneyimlerin kazanılmasının kapısı aralandı. 

Doğru bilgiye erişimin herkesin elde etmesi gereken bir temel hak olduğuna olan inançla Agriculture Talks’u tasarladık. 2020 Yılının şubat ayında gerçekleşen ilk etkinlik sonrasında, pandemi koşulları oluşması sebebiyle belirli bir süre ara verilmek zorunda kalındı. Verilen kısa ara sonrasında etkinlik tamamiyle çevrimiçi bir şekilde katılımcıları ile buluşmaya devam etti. Geride bıraktığımız mart ayı itibariyle 7’nci etkinliğimizi çevrimiçi olarak tamamladık.

Yıllardan gelen alışkanlıklar ile çevrimiçi etkinlik gerçekleştirmek, ilk başlarda içimize sinmedi. Fakat sonrasında gelen geri bildirimlerle gördük ki, esasında katılımcılar açısından daha demokratik bir ortam yaratmışız. Zamandan ve mekandan bağımsız gerçekleşen bu etkinliklerle, İzmir’de veya Ağrı’da ikamet eden bir katılımcı, evinin salonundan ayrılmasına gerek olmadan doğru bilgiye ulaştı. 

Agriculture Talks’un 7’nci programı, Netafim Türkiye’nin ana sponsorluğunda 12 Şubat ile 22 Mart tarihleri arasında gerçekleşti. İklim krizinin getirdiği gerçekliklerle birlikte üstüne daha fazla odaklanmamız gereken “tarımsal su kullanımı” konusunu ele aldık. Bu etki raporu ile 12 Şubat ile 22 Mart tarihleri arasında gerçekleşen etkinliğin analizini yaptık. 

Agriculture Talks için zamanlarını ayıran ve değerli bilgilerini paylaşan konuklarımıza teşekkür etmek isterim. Ve bu etkinliğe güvenip cömert katkılarını sunan Netafim Türkiye ekibi adına Genel Müdür Sn. Pınar Parmaksız’a şükranlarımı sunarım. 

Ali Üstündağ 

Kibele Projekt Yönetici Ortağı ve Agriculture Talks Küratör12 Şubat ile 22 Mart tarihleri arasında gerçekleşen etkinliğin etki raporunu okumak için tıklayın;

 

Netafim Türkiye, Ana Sponsorluğunda gerçekleşen etkinliğin kayıtlarını izlemek için tıklayın;