Gıda-tarım sektörlerinin nabzını tutan Agriculture Talks’un dördüncüsü 29 Nisan’da Kibele Projekt tarafından düzenleniyor. “Tarım Ekonomisinin Matematiği” başlığı altında gerçekleşecek çevrimiçi etkinlik, Denizbank Ana Sponsorluğunda, Agro TV Medya Partnerliği ve Nişantaşı Üniversitesi Desteği’yle gıda-tarım konularına ilgi duyanların ufkunu açacak.

Günümüz dünyasında oldukça spekülatif, bilgi eksikliği fazla bir alan olan Gıda-Tarım sektörlerine dönük olarak; sorunların, çözüm önerilerinin ve iyi örneklerin anlatılması için tasarlanan Agriculture Talks sektörü bir araya getiren bir etkinliktir.

“Tarım Ekonomisinin Matematiği” temasıyla gerçekleşecek olan etkinlikte alt temalarda; Gıda Enflasyonu, Pandemi Gölgesinde Tarım Finansmanı ve Bankacılığı, Üretim Maliyetinin Finansmanı, Girdi Maliyeti Nasıl Düşer? ve Tedarik Zincirini Nasıl İyileştirebiliriz? sorularına cevap aranacak.

Etkinlik hakkında Kibele Projekt Kurucu Ortağı Yusuf Kurt şunları aktardı; Bu etkinliği 2020 yılı içerisinde sektörün bir diyalog platformu olması için Agro TV ve Nişantaşı Üniversitesi desteği ile hayata geçirdik. Geride bıraktığımız 2020 yılında Şubat ayında gerçekleşen etkinlik sonrasında pandemi koşulları sebebiyle tamamiyle çevrimiçi bir şekilde gerçekleştirmeye başladık ki 2021 yılı içerisinde çevrimiçi olarak devam edecek. 29 Nisan’da gerçekleşecek olan etkinlikte ise Denizbank’ın Ana Sponsorluğunda sektörün sesini daha güçlü bir şekilde duyuracağız. Etkinliğin çevrimiçi olarak gerçekleşmesinin bilginin daha demokratik bir şekilde dünyanın herhangi bir yerinde gıda-tarım sektörüne ilgi duyan ve bu alanda bilgi ihtiyacı hissedenlere ulaşmasını sağladığını vurguladı.

29 Nisan günü saat 11:00-16:50 arasında saatlerinde arasında gerçekleşecek olan etkinliğe Biletino üzerinden ücretsiz olarak kayıt oluşturulabilecek.