Detaylar

İklim Krizi’nin etkileri her geçen gün hayatımızı rehin almaya devam ediyor. Geride bıraktığımız 2021 yılı geçirdiğimiz en normal mevsimsel olayları yaşamış olabiliriz. Kuraklık ve olağanüstü mevsimsel olaylar gelecek yıllarımızın yeni normali olacak. Gelecek nesillere iyi bir dünya bırakabilmek için hemen bugün hayatın birçok alanını iklime uyumlu hale getirmeliyiz.

Dünyada tatlı su kaynaklarının; %71’i tarım, %18 sanayi ve %11’i evsel kullanımdadır. Ülkemizde ise; %73 tarım, %16 sanayi ve %11 evsel kullanım şeklinde dağılım gösteriyor.

Tatlı su kaynaklarının çoğunluğunu kullanan tarım sektöründe verimliliği artırmamız gerekiyor. Teknoloji kullanımı ve damla sulama sistemlerine yapılacak olan yatırımlar ile daha iyi bir gelecek yaratabiliriz.

Tarım-Gıda ve Su Sektörlerinin Ortak Akıl Platformu Agriculture Talks’un yeni dönemi başlıyor. Sulama teknolojilerinde dünyanın ve ülkemizin öncü markalarından Netafim Türkiye’nin Ana Sponsorluğunda sizleri “Suyun Geleceği”ni konuşmaya davet ediyoruz.

22 Mart Dünya Su Günü’ne özel olarak tasarlanmış etkinlik programıyla tarımsal su kullanımının birçok boyutunu ele alacağız. Agriculture Talks, 12 Şubat ile 22 Mart tarihleri arasında “Suyun Geleceği” temasıyla çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

Suyun Geleceği’ni konuşmak için hemen şimdi kaydınızı gerçekleştirin. Etkinlik programı önümüzdeki günlerde web sitesi ve sosyal medya kanallarından açıklanacaktır.  

Hemen Şimdi Ücretsiz Biletini Al!

12 Şubat ile 22 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek olan Agriculture Talks için hemen şimdi biletini al ve doğru bilgiye ulaş.

Bilet Al!

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları(SKA), Birleşmiş Milletler(BM) üyesi ülkeler tarafından 2030 sonuna kadar ulaşılması hedeflenen bir evrensel eylem çağrısıdır. 17 ana başlıktan oluşan küresel amaçlar; sosyal, kültürel ve ekolojik sorunların çözümlerine odaklanır. Suyun geleceği temasıyla gerçekleşen Agriculture Talks, eylem on yılı kapsamında SKA’lar odağında bilgi üretmektedir.

Ana Sponsor