Kibele Projekt tarafından organize edilen Agriculture Talks etkinliği 16 Şubat günü Nişantaşı Üniversitesi ev sahipliğinde ve AGRO TV Medya Partnerliğinde gerçekleştirildi.

AGRO TV Haber Müdürü Merve Ekinci moderatörlüğünde gerçekleştiriln etkinlikte konuğumuz; Frankfurt School Of Finance Management Bölge Direktörü Erdal Koçoğlu oldu.

Etkinlikte; 2020’den 2019’a Tarım Sektörüne Finansal Bakış konusu ele alındı.

Erdal Koçoğlu

Frankfurt School of Finance & Management, Bölge Direktörü

Erdal Koçoğlu, kariyerine girişimci olarak başlamasının ardından 2008 yılında Frankfurt School of Finance & Management’a katılmıştır.Farklı projelerde proje müdürü,kıdemli proje müdürü, iş planlama uzmanı, finans uzmanı, tarımsal kredilendirme uzmanı ve takım lideri gibi rollerin yanı sıra şu anda Frankfurt School Bölge Ofisi Direktörü olarak görev yapmakta olup Türkiye, Azerbaycan, Kıbrıs, Gürcistan, Kazakistan ve Çin’de büyük çaplı teknik destek ve araştırma projelerini yürütmekte ve 80 kişilik danışman ve çalışan kadrosunu yönetmektedir.

Şimdiye kadar Frankfurt School’un tarım finansmanı, KOBİ finansmanı, kadın girişimci finansmanı, mikrofinans, kredi garanti sistemleri alanlarında birçok projesini başarıyla yönetmiş olan Koçoğlu’nun çeşitli sektörlerde iş planlaması, kapasite geliştirme, kredi skorlama ve finansal modellemeler üzerine de çalışmaları bulunmaktadır.

Koçoğlu, bankaların tarımsal kredi kararlarını vermesine yardımcı olan bir tarımsal kredilendirme – değerlendirme sisteminin kurulmasına destek sağlamıştır. Bunun yanı sıra farklıülkelerde tarımsal değer zinciri finansmanı konseptini geliştirmiştir. Kadın girişimciler, KOBİ’ler, mülteciler ve tarımsal üreticilerin finansmana erişimi için özellikle AB, EBRD, EIB,EIF, AFD, KfW ve Dünya Bankası projelerini yürüterek danışmanlık, proje uygulama ve izleme konularında ulusal ve uluslararası tecrübe kazanmıştır.

ODTÜİşletme lisansının yanı sıra, aynıüniversitede AvrupaÇalışmaları alanında yan dal yapan Erdal Koçoğlu, Lund Universitesi’nde Avrupa İşletme Hukuku alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamış ve halen finans alanında doktoraçalışmalarını sürdürmektedir.

Program Akışı

14:00-15:00 Karşılama
15:00-15:10 Açılış Konuşmaları
Doğan Başaran, AGRO TV – Kurucu Ortak / Medya Grup Başkanı
Yusuf Kurt, Kibele Projekt – Kurucu Ortak / Genel Müdür
15:10 – 17:00 Program Başlangıcı
Merve Ekinci, AGRO TV Haber Müdürü, Moderatör
Erdal Koçoğlu, Frankfurt School Of Finance Management Bölge Direktörü
17:00 – 17:30 Soru-Cevap