Agriculture Talks: Tarım-Gıda Girişimciliği

Gıda-tarım sektörlerinin nabzını tutan Agriculture Talks’un altıncısı 23 Ekim’de Kibele Projekt tarafından düzenleniyor. “Tarım-Gıda Girişimciliği” başlığı altında gerçekleşecek çevrimiçi etkinlik gıda-tarım konularına ilgi duyanların ufkunu açacak.

Günümüz dünyasında oldukça spekülatif, bilgi eksikliği fazla bir alan olan Gıda-Tarım sektörlerine dönük olarak; sorunların, çözüm önerilerinin ve iyi örneklerin anlatılması için tasarlanan Agriculture Talks sektörü bir araya getiren bir etkinliktir.

"Tarım-Gıda Girişimciliği" üst başlığı ile gerçekleşecek olan etkinliğin panellerinde; Tarım-Gıda Girişimciliğinde Güncel Durum ve TrendlerGirişimciliğin Fikir OrtaklarıTarım-Gıda Girişimciliğinin Finansmanı  ve Tarım-Gıda’da Değer Yaratan Girişimciler konuları ele alınacak.

23 Ekim günü saat 11:00 ile 18:00 saatleri arasında gerçekleşecek olan etkinliği takip etmek için kaydınızı gerçekleştirmeyi unutmayın!


Etkinlik Programı

11:00 - 12:00  Açılış Oturumu: Tarım-Gıda Girişimciliğinde Güncel Durum ve Trendler 

Ali Üstündağ - Kibele Projekt Yönetici Ortak, Agriculture Talks Proje Yöneticisi (Moderatör)

Kemal Çifçi - Coğrafi İşaretler Derneği, Genel Sekreter 

İbrahim Oğuz - Frankfurt School Bölge Ofisi, Kıdemli Tarım Uzmanı

12:00 - 12:10 Ara 

12:10 - 13:20  Girişimciliğin Fikir Ortakları

Emrah Kurum - Sürdürülebilirlik Adımları Derneği, Yönetim Kurulu Başkanı (Moderatör)

Dr. Ayşegül Özkavukçu - Migros UP Müdürü

Lale Şahin - Vestel Ventures, İnovasyon Müdürü

13:20 - 14:50 Öğlen Arası

14:50 - 16:20 Tarım-Gıda Girişimciliğinin Finansmanı 

Doç. Dr. Murad Tiryakioğlu - Yerli Yeşil Yeni, Kurucu Ortağı(Moderatör)

Gürhan Çam - DenizBank Neohub – Genel Müdür

Serkan Veziroğlu - Frankfurt School Bölge Ofisi Proje Müdürü

Kaan Güzel - PayTR Satış Müdürü

16:20 - 16:30 Ara 

16:30 - 18:00 Tarım-Gıda’da Değer Yaratan Girişimciler

Yusuf Kurt - Kibele Projekt Kurucu Ortağı (Moderatör) 

Buse Berber Örçen - Nanomik Biotechnology CEO 

Hazel Topçu - The Snack HAUS Founder 

Emre Taşkıran - Ne Ekersen Kurucu Ortağı

----

Etkinlik günüyle ilgili detaylar kaydınızı oluşturduğunuz mail adresinize iletilecektir. 

Etkinliğe dair sorularınız için tıklayın.

Kibele Projekt, "web sitesi" aracılığıyla toplanan verilerin; 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu çerçevesinde işleyeceğini ve gizliliğini sağlayacağını tahüt eder. KVKK ve Gizlilik Politikamızı okumak için tıklayın.


Ceviz Yetiştiriciliği Eğitimi - Ocak 2022

Eğitimin Amacı:

Ceviz yetiştiriciliği eğitimin temel amaç, yeni bahçe kurmak isteyen yatırımcılar için yatırım için yatırım öncesi gerekli bilgileri sağlamaktır. Bununla birlikte yatırım sonrasında neler olacağını süreçlerin nasıl işlediğini yatırımcı adayına aktararak geleceği konusunda emin olmaktır.

Program:

1. Gün (Teorik)

Ceviz Yetiştiriciliğine Giriş
Ceviz Yetiştiriciliği Hızlandırıcı Seçilmesi
Dikim öncesi Toprak Hazırlığı
Çeşit Ve Tozlayıcı Seçimi
Fidan Dikimi Ve Dikimde Önemli Hususlar
Ceviz Su İhtiyacı Ve Sulama Sistemi Kurulumu
Sulama Ve Gübreleme Programı
Ceviz Üretimin de Budamanın Gelişim Üzerine Etkisi
Ceviz Hastalık Ve Zararlıları
Ceviz Hasadı Ve Hasat Sonrası Yıkama / Kurutma / Paketleme İşlemleri
Ceviz Bahçesinde Ara Tarım Olarak Yapılabilecek Üretim Metotları
Ceviz Bahçesi Kurulum Fizibilitesi

2. Gün ( Saha Ziyareti ) ( Tekirdağ/Edirne )

İlk Gün Teorik Olarak Anlatılan Konuların Ceviz Bahçesinde Uygulamalı Olarak İncelenmesi
Sulama Sistemi Ve Gübreleme Ekipmanlarının İncelenmesi
Ceviz Yetiştiriciliğinde Kullanılan Tarımsal Ekipmanların İncelenmesi

Eğitim Kazanımları:

 • Ceviz yatırımın zorlukları ve fırsatları ile tanışmak
 • Ceviz yatırımının aşamalarını öğrenmek
 • Ceviz bahçesinde gezerek ortamın nasıl olduğunu tesisleri gözlemlemek
 • Cevizin katma değerli yanına göz atmak

Erken Kayıt Dönemi İndirim Oranları ve Şartlar

İndirim Grubu İndirim Oranı
Bireysel Katılım %7
Grup Katılım %15

 

-      Belirlenen indirim oranları eğitimin liste fiyatı( 1.475,00) üzerinden uygulanarak gerçekleştirilir.

-      İndirim kampanyaları birleştirilemez veya birlikte kullanılamaz.

-      Erken kayıt dönemi indirimlerinden faydalanmak için Ocak ayının ikinci haftasına kadar ön kayıt ödemesinin gerçekleştirilmesi gerekiyor.

-      Grup indiriminden faydalanabilmek için 3 kişi ve üstü katılım gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Üç kişi ve üstü katılım olmadığı sürece bireysel katılım indiriminden faydalanılabilir.

-      Erken kayıt dönemi kapsamında; bireysel katılım ve grup katılım indirimlerinden faydalanmak isteyen katılımcıların eğitim ücretinin 300 TL’lik kısmını ön kayıt ödemesi olarak Havale-EFT gerçekleştirmesi şarttır. Ön kayıt ödemesi sonrasında eğitim ücretinin geri kalan kısmı katılımcının tercihine göre; Havale-EFT veya Sanal Pos ile gerçekleştirilebilir.

-      İndirimler hakkında sorularınız için 0850 441 0157 numaralı telefondan Kibele Projekt İletişim Merkezi ile görüşebilirsiniz.

-      NÜ Sürekli Eğitim Merkezi ortaklığında gerçekleştirilen eğitimler için yapılacak olan eğitim ödemeleri; NÜ Sürekli Eğitim Merkezi'ne yapılacaktır.

-      Kibele Projekt ve Nişantaşı Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi bu kampanya ile ilgili değişiklik ve/veya iptal haklarını saklı tutar.


Agriculture Talks: Suyun Geleceği

Tarım-Gıda ve Su Sektörlerinin Ortak Akıl Platformu Agriculture Talks’un yeni dönemi başlıyor. Sulama teknolojilerinde dünyanın ve ülkemizin öncü markalarından Netafim Türkiye’nin Ana Sponsorluğunda sizleri “Suyun Geleceği”ni konuşmaya davet ediyoruz.

22 Mart Dünya Su Günü’ne özel olarak tasarlanmış etkinlik programıyla tarımsal su kullanımının birçok boyutunu ele alacağız. Agriculture Talks, 12 Şubat ile 22 Mart tarihleri arasında “Suyun Geleceği” temasıyla çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

Suyun Geleceği’ni konuşmak için hemen şimdi kaydınızı gerçekleştirin. Etkinlik programı önümüzdeki günlerde web sitesi ve sosyal medya kanallarından açıklanacaktır.

İklim Krizi’nin etkileri her geçen gün hayatımızı rehin almaya devam ediyor. Geride bıraktığımız 2021 yılı geçirdiğimiz en normal mevsimsel olayları yaşamış olabilir. Kuraklık ve olağanüstü mevsimsel olaylar gelecek yıllarımızın yeni normali olacak. Gelecek nesillere iyi bir dünya bırakabilmek için hemen bugün hayatın birçok alanını iklime uyumlu hale getirmeliyiz.

Dünyada tatlı su kaynaklarının; %71’i tarım, %18 sanayi ve %11’i evsel kullanımdadır. Ülkemizde ise; %73 tarım, %16 sanayi ve %11 evsel kullanım şeklinde dağılım gösteriyor.

Tatlı su kaynaklarının çoğunluğunu kullanan tarım sektöründe verimliliği artırmamız gerekiyor. Teknoloji kullanımı ve damla sulama sistemlerine yapılacak olan yatırımlar ile daha iyi bir gelecek yaratabiliriz.

Etkinlik günüyle ilgili detaylar kaydınızı oluşturduğunuz mail adresinize iletilecektir. 

Etkinliğe dair sorularınız için tıklayın.

Kibele Projekt, "web sitesi" aracılığıyla toplanan verilerin; 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu çerçevesinde işleyeceğini ve gizliliğini sağlayacağını tahüt eder. KVKK ve Gizlilik Politikamızı okumak için tıklayın.


Topraksız Tarım Eğitimi

Topraksız Tarım

Topraksız tarım, hidroponik tarım olarak da bilinir.  Bitkilerin büyüme ve gelişim dönemlerinde ihtiyaç duyduğu besinleri toprak olmaksızın özel olarak hazırlanmış olan sulu çözeltilerden karşılaması üzerine kurulur.

Eğitim Amacı

Topraksız Tarım Eğitimi'nde temel amacımız, bu alana yatırım yapmak isteyen veya yatırım sürecinin başında olup topraksız tarım özelinde bilgilerini artırmak isteyenlerdir. Eğitim, yenilikçi tarım modellerinden olan topraksız tarım konusunda kapsamlı bilgileri sunmak üzere tasarlanmıştır. Topraksız Tarıma sadece ilgi duyanların ise bilgi düzeylerini artırmaları ve geleceğe dair olası yatırım planları öncesi gerekli bilgiyi edinmesi amaçlanıyor.

Eğitim Metodu 

Eğitimin, iki günlük bir program akışı var. İlk sınıf ortamında, Topraksız Tarım' a dair A'dan Z'ye bilgileri kapsayan bir müfredat uygulanıyor. İlk gün ayrıca, örnek proje ve fizibilite çalışması ile yatırımcı adaylarının olası bir yatırım durumunda, süreçlere dair teorik bilgilerin somutlaşması sağlanıyor.

İkinci gün ise İstanbul'da bulunan bir topraksız tarım serasına (veya üretim tesisi) teknik gezi gerçekleştiriyor. Teknik gezi kapsamında, Yüksek Ziraat Mühendisi Gökhan Sivaslı tarafından üretim sürecine dair detaylar sistem üzerinden aktarılıyor. Seranın genel işleyişi, üretim metodu, bitki seçimi, bitki besleme ve kurulum süreçleri hakkında sistem üzerinden inceleme fırsatı elde edilmiş olunuyor.

* Eğitim kapsamında, ikinci gün gerçekleşen sera ziyaretinin ulaşım maliyetleri tarafımızca karşılanıyor. Seraya ulaşım için, İAÜ SEM Kadıköy kampüsünden araç kalkacak.

Eğitime Kimler Katılabilir?

 • Ziraat Mühendisleri
 • Girişimci ve Girişimci Adayları
 • Konuya ilgi duyan her birey

Eğitim Akışı

1.GÜN

1- TOPRAKSIZ TARIM GELİŞİMİ / TARİHÇE

2- UYGULAMA TEKNİKLERİ

 • Su Kültürü- Hidroponik Sistemler
 • Aeroponik Sistemler
 • Substrat Kültürü ve Hazırlama Teknikleri
 • Sera Zemini Ortam Hazırlığı

3-TOPRAKSIZ ORTAMDA BİTKİ BESLEME

4-SERA TESİSİ

 • Etüt ve Planlama
 • Maliyet Hesabı ve Projelendirme
 • Üretim Programı ve İş Planı
 • Verimlilik Analizleri
 • Kontrol ve Bakım

5-SONUÇ

 • Örnek Proje Değerlendirmeleri
 • Yeni Örnek Proje Oluşturma

 2.GÜN

1- TOPRAKSIZ TARIM UYGULAMA – PRATİK

Teknik Gezi- Saha Gezisi-Uygulama Pratikleri


Eğitmen:  Ziraat Yüksek Mühendisi Gökhan Sivaslı

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesinde lisans, Dokuz Eylül Üniversitesi Avrupa Birliği Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisans yaptı ve “Avrupa Birliği Ortak Tarım Politikası ve Türk Tarımı” konulu yüksek lisans tezi hazırladı. Volkswagen ve Mercedes-Benz Firmalarında Uluslararası Satış Müdürü kimliğiyle ile uzun yıllar görev yaptı. Boğaziçi Üniversitesi C-Manager Yöneticilik eğitimleri aldı. Volkswagen ve Mercedes-Benz Uluslararası Satış Müdürü eğitim diplomalarını almaya hak kazandı.

Birçok Belediye ve Sosyal Projede danışman ve eğitmenlik yapmaktadır. Başta sürdürülebilirlik ana konusu olmak üzere, topraksız ve dikey tarım, profesyonel tarımsal yatırım danışmanlığı, Avrupa Birliği Proje Danışmanlığı ve süreç yönetimi, kentsel tarım uygulama ve teknolojileri, otomasyon destekli topraksız mikrofiliz üretim projesi (yaşam filizleri projesi), sıfır atık, kompost, tıbbi ve aromatik bitkiler, bitkisel yağlardan cilt bakım ürünleri elde edilmesi, ilaçsız bitki koruma, organik tarım, minik çiftçiler projesi gibi birçok projeyi yönetmekte ve ilgili konularda profesyonel danışmanlık hizmeti veriyor.

Online ve yüz yüze eğitimler, workshop çalışmaları ile profesyonel tarım danışmanlığı ve mühendislik hizmeti de veren Sivaslı, Biyoekonomi Kooperatifi ortağıdır. Çeşitli konferans ve etkinliklerde, kentsel ve topraksız tarım, sürdürülebilirlik, mikro filizler, tıbbi ve aromatik bitkiler, toprak, sıfır atık ve kompost konularında katılım ve sunumları bulunuyor.


Eğitim Tarihi: 23-24 Eylül 2023

Eğitim Yeri ve Türü:  Kadıköy Yerleşkesi - Yüz Yüze

Eğitim Süresi: 12 Saat

Eğitim Ücreti: 3500 TL ( KDV Dahil)

Program Detayları için;

sem@aydin.edu.tr

444 1 428 – 67202

0535 032 34 81


Ödeme Seçenekleri:

* Online Ödeme: http://op.aydin.edu.tr/sem/uzapp/

* İstanbul Aydın Üniversitesi yerleşkelerinde Nakit ya da Kredi Kartı,

* Banka EFT ya da Havale

İstanbul Aydın Üniversitesi Hesap Bilgileri: 

Alıcı: T.C. İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ

Banka ve Şube: YAPI KREDİ BANKASI SEFAKÖY BEŞYOL ŞUBESİ

Şube Kodu: 815

Hesap No: 70356668

IBAN No: TR46 0006 7010 0000 0070 3566 68

Havale-EFT Açıklaması: Topraksız Tarım Eğitim Ödemesi (Havale-EFT gerçekleştirecek katılımcıların, işlem açıklaması yazmasını rica ederiz.)

Dekont Gönderimi: sem@aydin.edu.tr


 


Giresun/Yağlıdere - Topraksız Tarım Eğitimi (Ücretsiz)

Topraksız Tarım

Topraksız tarım, hidroponik tarım olarak da bilinir.  Bitkilerin büyüme ve gelişim dönemlerinde ihtiyaç duyduğu besinleri toprak olmaksızın özel olarak hazırlanmış olan sulu çözeltilerden karşılaması üzerine kurulur.

Eğitim Amacı

Topraksız Tarım Eğitimi’nde temel amacımız, bu alana yatırım yapmak isteyen veya yatırım sürecinin başında olup topraksız tarım özelinde bilgilerini artırmak isteyenlerdir. Eğitim, yenilikçi tarım modellerinden olan topraksız tarım konusunda kapsamlı bilgileri sunmak üzere tasarlanmıştır. Topraksız Tarıma sadece ilgi duyanların ise bilgi düzeylerini artırmaları ve geleceğe dair olası yatırım planları öncesi gerekli bilgiyi edinmesi amaçlanıyor.

Eğitime Kimler Katılabilir?

 • Ziraat Mühendisleri
 • Girişimci ve Girişimci Adayları
 • Konuya ilgi duyan her birey
 • Giresun İlinde İkamet Eden Bireyler

Yasal Açıklamalar

 • Topraksız Tarım Eğitimi, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın (DOKA) "Kırsal İstihdamın Arttırılması TD Programı" kapsamında desteklenmektedir.
 • Topraksız Tarım Eğitimi'nin, faydalanıcı kurumu ise Yağlıdere Yerel Eylem Grubu Derneği'dir.
 • Topraksız Tarım Eğitimi, Ziraat Mühendisi Cemile Çapri eğitmenliğinde gerçekleşmektedir.
 • Eğitim ücretsiz olup, kayıt zorunludur.

Eğitim İçeriği

Not: Eğitimler, 2-6 Ekim 2023 tarihlerinde, 10:00 - 17:45 saatleri arasında gerçekleşecektir.

1.Gün - 2.10.2023 Pazartesi

 • Ders-1: Topraksız Tarıma Giriş
 • Ders-2: Topraksız Tarımda Üretim Metotları-1
 • Ders-3: Topraksız Tarımda Üretim Metotları-2

2.Gün - 3.10.2023 Salı

 • Ders-4: Sulama Suyu ve Su Kültürü
 • Ders-5: Sera Kurulum Süreçlerinde Yapılan Hatalar
 • Ders-6: Topraksız Tarım Sera Etüt ve Planlaması (ve Kontrol/Bakım)

3.Gün - 4.10.2023 Çarşamba

 • Ders-7: Maliyet Hesabı ve Projelendirmeye Giriş
 • Ders-8: Üretim Programı, İş Planı ve Verimlilik Analizleri
 • Ders-9: Topraksız Tarım Örnek Proje Değerlendirme

4.Gün - 5.10.2023 Perşembe

 • Ders-10: Topraksız Tarım Finansmanı

5.Gün - 6.10.2023 Cuma

 • Ders-11: Topraksız Tarım Örnek Proje Hazırlama-1
 • Ders-12: Topraksız Tarım Örnek Proje Hazırlama-2
 • Ders-13: Topraksız Tarım Örnek Proje Hazırlama-3