Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Madde 1 – Taraflar

İş bu sözleşme aşağıdaki taraflar arasında, aşağıda belirtilen hüküm ve şartlar çerçevesinde imzalanmıştır.

 

1.1 ‘Satıcı’ ;

 

Unvanı; Kibele Projekt Danışmanlık Limited Şirketi

 

Adres; Maslak Mahallesi, Taşyoncası Sokak, OD Apt. No: 1Y/B183 Sarıyer-İstanbul

 

Telefon; 0850 441 0157

 

Faks;

 

E-posta; info@kibeleprojekt.com

 

1.2 ‘Alıcı’ ;

 

Kibele Projekt Danışmanlık Limited Şirketine ait kibeleprojekt.com internet adresinden alışveriş yapan kişi (Sözleşmede bundan sonra “Alıcı” olarak anılacaktır.)

 

Adı-Soyadı / Unvan;

 

Adres;

 

Telefon;

 

Faks;

 

E-posta;

 

 

1.3 Talepte Bulunan Kişi Bilgileri

 

Adı-Soyadı / Unvan;

 

Adres;

 

Telefon;

 

Faks;

 

E-posta;

 

 

1.4 Fatura Bilgileri

 

 

Adı-Soyadı / Unvan;

 

Adres;

 

Telefon;

 

Faks;

 

E-posta;

 

 

Fatura teslim; Fatura sipariş teslimatı sırasında fatura adresine sipariş ile birlikte teslim edilecektir.

 

İş bu sözleşmeyi kabul etmekle ALICI, sözleşme konusu siparişi onayladığı takdirde sipariş konusu bedeli ve varsa kargo ücreti, vergi gibi belirtilen ek ücretleri ödeme yükümlülüğü altına gireceğini ve bu konuda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder.

 

  1. Konu

 

İş bu sözleşmenin konusu, Alıcı’nın Satıcı’ya ait kibeleprojekt.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı; uzaktan eğitim, örgün eğitim, etkinlik ve danışmanlık ürün/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Satış Sözleşmeleri Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

 

  1. Sözleşme Konusu Ürün

 

3.1 – Eğitimlerin süresi, eğitmen/eğitmenlerin adı, eğitim şekli, vergiler dahil satış bedeli Kibele Projekt’e ait web sayfasında belirtildiği gibidir. Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatlarıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

 

3.2 – Etkinliklerin süresi, panelist/konuşmacıların adı, etkinliğin şekli, vergiler dahil satış bedeli Kibele Projekt’e ait web sayfasında belirtildiği gibidir. Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatlarıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

 

3.3 – Danışmanlık ürün/hizmetlerin süresi, danışman/danışmanların adı, danışmanlık hizmetinin şekli, vergiler dahil satış bedeli Kibele Projekt’e ait web sayfasında belirtildiği gibidir. Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatlarıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

 

3.4 – Ödeme Şekli; Kibele Projekt Danışmanlık Limited Şirketi üzerinden eğitim/etkinlik/danışmanlık ürün/hizmetleri kredi kartı ya da eft/havale yöntemi ile satın alınabilir.

 

3.5 – Diğer yandan vadeli satışların sadece Bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, Alıcı ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasında ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve Alıcı arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

 

  1. Cayma Hakkı

 

4.1 – Alıcı, sözleşme konusu olan eğitime giriş yaptıktan sonra içeriklerin kopyalanması durumunda dolayı cayma hakkı yoktur. Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmelerde ve Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmelerde cayma hakkı yoktur.

 

Fakat kurumdan kaynaklı olarak eğitimin gerçekleşmemesi, ertelenmesi veya sözleşme konusu hizmetin kendisine veya gösterdiği kişiye ifaya başlanmamış olması kaydıyla iş bu sözleşmenin geçerlilik kazanmasından ve imzalanmasından(kurulmasından) itibaren ondört(14) gün içinde cayma hakkında sahiptir.

 

4.2 – Alıcı, sözleşme konusu olan etkinliğe giriş yaptıktan sonra içeriklerin kopyalanması durumunda dolayı cayma hakkı yoktur. Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmelerde ve Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmelerde cayma hakkı yoktur.

 

Fakat kurumdan kaynaklı olarak etkinliğin gerçekleşmemesi, ertelenmesi veya sözleşme konusu hizmetin kendisine veya gösterdiği kişiye ifaya başlanmamış olması kaydıyla iş bu sözleşmenin geçerlilik kazanmasından ve imzalanmasından(kurulmasından) itibaren ondört(14) gün içinde cayma hakkında sahiptir.

 

4.3 – Alıcı, sözleşme konusu olan Danışmanlık ürün/hizmetine eriştikten sonra ürün/hizmeti kullandığından dolayı cayma hakkı yoktur. Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmelerde ve Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmelerde cayma hakkı yoktur.

 

Fakat kurumdan veya danışman/danışmanlar kaynaklı olarak danışmanlık ürün/hizmetine erişilmemesi veya sözleşme konusu hizmetin kendisine veya gösterdiği kişiye ifaya başlanmamış olması kaydıyla iş bu sözleşmenin geçerlilik kazanmasından ve imzalanmasından(kurulmasından) itibaren ondört(14) gün içinde cayma hakkında sahiptir.

 

4.4 – Kibele Projekt Danışmanlık Limited Şirketi, eğitim/etkinlik/danışmanlık ürün/hizmetleri için özel cayma koşulları belirleyebilir. Bu özel cayma koşulları Alıcıya kayıt altına geçecek şekilde beyan edilmesi dahilinde geçerlidir. Alıcı bu özel koşulların kendisine beyan edildiği takdirde cayma hakkının olmayacağını bilir ve kabul eder.

 

4.5 – Cayma hakkının kullanılabilmesi için bu süre içinde Satıcı’ya faks,e-posta, yazılı bildirim, matbu form doldurulması veya kalıcı veri saklayıcısı ile satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmesi yolu ile yazılı olarak bildirimde bulunulması ve hizmetin 7. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya Alıcı’ya kullanımına sunulan hizmetin faturasının Satıcı’ya teslimi zorunludur. Bu belgeler ile Alıcı’nın cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren ondört (14) gün içinde hizmet bedeli Alıcı’ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmezse ise, KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilmez.

 

  1. Ödemelerin İade Prosedürü

 

5.1 Kredi Kartına İade Prosedürü

 

5.1.1 – Alıcı’nın cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya Hakem heyeti kararları ile ile Tüketiciye bedel iadesine karar verilen durumlarda, alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir; Müşterimiz ürünü kaç taksit ile aldıysa Banka müşteriye geri ödemesini taksitle yapmaktadır.

 

5.1.2 – Satıcı bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların Müşterimizin kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına banka tarafından aktarılır. Müşterinin satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 iade yansıyacak ve müşteri iade öncesinde ödemiş olduğu taksitlerin satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

 

5.1.3 – Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda Satıcı, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği Müşteriye nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani Satıcı, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığıyla iadesini yapacak olup, Üye işyeri yani Satıcı ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince Müşteriye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, Satıcı Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır. Alıcı, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

5.2 Havale-EFT Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü

 

Havale/EFT ödeme seçeneklerine iade Tüketiciden banka hesap bilgileri istenerek, Tüketicinin belirttiği hesaba (Hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır.) Havale veya EFT şekilde yapılacaktır.

 

  1. Genel Hükümler

 

6.1 – Alıcı, Kibele Projekt Danışmanlık Limited Şirketi’nin internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

 

6.2 – Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için Alıcı’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde Alıcı veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa ifa/teslim edilir.

 

6.3 – Sözleşme konusu ürün/hizmet, Alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim/ifa edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz.

 

6.4 – Satıcı, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

 

6.5 – Sözleşme konusu ürünün teslimatı için iş bu sözleşmenin imzalı nüshasının Satıcı’ya ulaştırılmış olması ve bedelinin Alıcı’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün/hizmet bedeli ödemez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı ürünün/hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

 

6.6 – Ürünün/Hizmetin tesliminden ya da ifasından sonra Alıcı’ya ait kredi kartının Alıcı’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün/hizmet bedelini Satıcı’ya ödememesi halinde, Alıcı’nın kendisine teslim edilmiş yada ifa edilmiş olması kaydıyla, ürünün yada hizmetin bedelinin 3 gün içinde Satıcı’ya gönderilmesi zorunludur.

 

6.7 – Sözleşme konusu hizmet, Alıcı’dan başka bir kişi tarafından kullanılması durumunda, söz konusu kişinin ifayı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu değildir.

 

6.8 – İş bu sözleşme, Alıcı tarafından imzalanıp Satıcı’ya ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.

 

6.9 – Satıcı, sözleşme konusu ürünü eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri, kullanım kılavuzları işin gereği olan bilgi ve belgeler ile teslim etmeyi, her türlü ayıptan ari olarak yasal mevzuat gereklerine göre sağlam, standartlara uygun bir şekilde işi doğruluk ve dürüstlük esasları dahilinde ifa etmeyi, hizmet kalitesini koruyup yükseltmeyi, işin ifası sırasında gerekli dikkat ve özen göstermeyi, ihtiyat ve öngörü ile hareket etmeyi kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

6.10 – Satıcı, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan Alıcı’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle eşit kalite ve fiyatta farklı bir hizmet tedarik edebilir.

 

6.11 – Satıcı, sipariş konusu hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaşması halinde sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getirmezse, bu durumu öğrendiği tarihten itibaren 3 gün içinde yazılı olarak tüketiciye bildireceğini, 14 günlük süre içinde toplam bedeli Alıcı’ya iade edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

6.12 – Eğitim/Etkinlik hizmetlerinde belirlenen asgari katılımcı sayısına ulaşmayan hiçbir program iptal edilir ve ileri bir tarihe ertelenir. Asgari katılımcı sayısına ulaşılan eğitim/etkinlik hizmetlerinde katılımcının ücret iade talebi kabul edilmez.

 

6.13 – Alıcı, sözleşme konusu hizmetin alımı için iş bu sözleşme’yi elektronik ortamda teyit edeceğini, herhangi bir nedenle sözleşme konusu ürün bedelinin ödenmemesi ve/veya banka kayıtlarında iptal edilmesi halinde, Satıcı’nın sözleşme konusu hizmetin ifa yükümlülüğünün sona ereceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

6.14 – Satıcı, tarafların iradesi dışında gelişen, önceden öngörülemeyen ve tarafların borçlarını yerine getirmesini engelleyici ve/veya geciktirici hallerin oluşması gibi mücbir sebepler halleri nedeni ile sözleşme konusu hizmetin süresi içinde ifa edemez ise, durumu Alıcı’ya bildireceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Alıcı da siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu hizmetin varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya ifa süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesini Satıcı’dan talep etme hakkına haizdir. Alıcı tarafından siparişin iptal edilmesi halinde Alıcı’nın nakit ile yaptığı ödemelerde, ürün tutarı 14 gün içerisinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Alıcı’nın kredi kartı ile yaptığı ödemelerde ise, hizmet tutarı, siparişin Alıcı tarafından iptal edilmesinden sonra 14 gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir. Alıcı, Satıcı tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından Alıcı hesabına yansıtılmasına ilişkin ortalama 2 ile 3 haftayı bulabileceğini, bu tutarın bankaya iadesinden sonra Alıcı’nın hesaplarına yansıması halinin tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, Alıcı olası gecikmeler için Satıcı’yı sorumlu tutamayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

6.15 – Satıcı’nın Alıcı tarafından siteye kayıt formunda belirtilen veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adresi, e-posta adresi, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgileri üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla Alıcı’ya ulaşma hakkı bulunmaktadır. Alıcı iş bu sözleşmeyi kabul etmekle Satıcı’nın kendisine yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan etmektedir.

 

6.16 – Alıcı ile sipariş esnasında kullanılan kredi kartı hamilinin aynı kişi olmaması veya hizmetin Alıcı’ya sunulmasından evvel, siparişte kullanılan kredi kartına ilişkin güvenlik açığı tespit edilmesi halinde, Satıcı, kredi kartı hamiline ilişkin kimlik ve iletişim bilgilerini, siparişte kullanılan kredi kartının bir önceki aya ait ekstresini yahut kart hamilinin bankasından kredi kartının kendisine ait olduğuna ilişkin yazıyı ibraz etmesini Alıcı’dan talep edebilir. Alıcı’nın talebe konu bilgi/belgeleri temin etmesine kadar geçecek sürede sipariş dondurulacak olup, mezkur taleplerin 24 saat içerisinde karşılanmaması halinde ise Satıcı, siparişi iptal etme hakkına haizdir.

 

6.17 – Alıcı, Satıcı’ya ait internet sitesine üye olurken verdiği kişisel ve diğer sair bilgilerin gerçeğe uygun olduğunu, Satıcı’nın bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğrayacağı tüm zararları, Satıcı’nın ilk bildirimi üzerine derhal, nakden ve defaten tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder.

 

6.18 – Alıcı, Satıcı’ya ait internet sitesini kullanırken yasal mevzuat hükümlerine riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi baştan kabul ve taahhüt eder. Aksi takdirde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasıran Alıcı’yı bağlayacaktır.

 

6.19 – Alıcı, Satıcı’ya ait internet sitesini hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edici şekilde yasalara aykırı bir amaç için, başkalarının maddi ve manevi haklarına tecavüz edecek şekilde kullanamaz. Ayrıca, üye başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici ve zorlaştırıcı faaliyet (Spam, Virus, Truva Atı, Vb.) işlemlerde bulunmaz.

 

6.20 – Satıcı’ya ait internet sitesinin üzerinden, Satıcı’nın kendi kontrolünde olmayan ve/veya başkaca üçüncü kişilerin sahip olduğu ve/veya işlettiği başka web sitelerine ve/veya başka içeriklere link verebilir. Bu linkler Alıcı’nın yönlenme kolaylığı sağlamak amacıyla konulmuş olup herhangi bir web sitesini veya o siteyi işleten kişiyi desteklememekte ve link verilen web sitesinin içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir garanti niteliği taşımamaktadır.

 

6.21 – İş bu sözleşme içerisinde sayılan maddelerden bir ya da birkaçını ihlal eden üye iş bi ihlal nedeniyle cezai ve hukuki olarak şahsen sorumlu olup, Satıcı’yı bu ihlallerin hukuki ve cezai sonuçlarından ari tutacaktır. Ayrıca; iş bu ihlal nedeniyle, olayın hukuk alanına intikal ettirilmesi halinde, Satıcı’nın üyeye karşı üyelik sözleşmesine uyulmamasından dolayı tazminat talebinde bulunma hakkı saklıdır.

 

  1. Temerrüt Hali Ve Hukuki Sonuçları

 

7.1 – Tarafların işbu sözleşmeden kaynaklarından edimlerini yerini getirmemesi durumunda Borçlar Kanunu’nun 106-108. maddesinde yer alan Borçlunun Temerrüdü Hükümleri uygulanacaktır. Temerrüt durumlarında, herhangi bir tarafın edimlerini süresi içinde haklı bir sebep olmaksızın yerine getirmemesi durumunda diğer taraf söz konusu edimin yerine getirilmesi için edimini yerine getirmeyen tarafa 7 günlük süre verecektir. Bu süre zarfında da yerine getirilmemesi durumunda edimini yerine getirmeyen taraf mütemerrit olarak addolunacak ve alacaklı edimin ifasını talep etmek suretiyle malın teslimini, ve/veya sözleşmenin feshini ve bedelin iadesini talep etme hakkına sahiptir.

 

7.2 – Mesafeli Sözleşmeler Hakkında Yönetmeliğin 16. maddesinin 4. fıkrası gereğince Satıcı Kibele Projekt Danışmanlık Limited Şirketi sipariş konusu mal veya hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı ileri sürerek, sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa, bu duruma sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirmeyi, hizmetin ifa zamanı zamanı gelmişse en geç üç(3) gün içinde bildirmeyi taahhüt eder. Bu durumda, Satıcı sözleşmeyi derhal fesih etme hakkına haiz olup, Alıcı’nın sipariş verdiği ürünün/hizmetin bedelini ve varsa borç altına sokan tüm belgeleri geri iade edeceğini taahhüt eder.

 

7.3 – Kibele Projekt Danışmanlık Limited Şirketi, işbu yükümlülüğünü yerine getirmesini engelleyecek mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefetleri, ulaşımın kesilmesi, yangın, deprem, sel baskını gibi olağanüstü olaylar nedeni ile sözleşme konusu ürün/hizmeti süresi içerisinde teslim/ifa edemez ise, bu tip durumlarda Alıcı, Kibele Projekt Danışmanlık Limited Şirketinin hiçbir sorumluluğu olmadığını, siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresini engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabileceğini kabul ve beyan eder. Alıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 14 gün içerisinde kendisine ödenir.(Kredi kartı ile yapılan taksitli alışverişlerde ise kredi kartına iade için sözleşmede belirtilen prosedür Alıcı tarafından kabul edilir.)

 

7.4 – Alıcı, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumlarda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve her koşulda Alıcı’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, Alıcı borcun gecikmeli ifasından dolayı Satıcı’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

  1. Yetkili Mahkeme

 

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Alıcı’nın veya Satıcı’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

 

  1. Yürürlük

 

Alıcı, site üzerinden verdiği siparişe ait ödemeyi gerçekleştirdiğinde işbu sözleşmenin tüm şartlarını kabul etmiş sayılır. Satıcı, siparişin gerçekleşmesi öncesinde işbu sözleşmenin sitede Alıcı tarafından okunup kabul edildiğine dair onay alacak şekilde gerekli yazılımsal düzenlemeleri yapmakla yükümlüdür.