Aysel Yücesoy

Uzmanlık Alanı: Tarımsal İhracat, Tedarik Zinciri Yönetimi, Tarım Politikaları, Avrupa Birliği | Linkedin

Aysel Yücesoy, 2005 yılında Tarsus Amerikan Koleji’nden, 2009 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği Doktora bölümünde Türkiye’nin tarım ürünleri politikaları, tarımda sürdürülebilirlik, tarım ürünleri ihracatı üzerine çalışmalarını ve eğitimini sürdürmektedir. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümündeki eğitimiyle sektörel deneyimlerini akademik bilgileriyle harmanlamaktadır.

Uluslararası ticaret ve lojistikteki piyasa deneyimlerinden sonra 2014 yılında Asy Naturel’i kurarak ticari faaliyetlerine kendi firmasından devam etmeye başlamıştır. 2018 yılında AKİB Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Denetim Kurulu’na seçilmiştir. Yine 2018 yılında ilk defa kurulan Türkiye İhracatçılar Meclisi Kadın Konseyi’ne seçilmiştir.

Gürol BekciZiraat Yüksek Mühendisi

Uzmanlık Alanı: Ceviz Yetiştiriciliği, İş Güvenliği Uzmanı, Kamulaştırma Bilirkişisi | Linkedin

1984 İstanbul doğumludur. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ziraat Mühendisliği ve yine aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisans ( Master ) eğitimlerini almıştır. Tezli yüksek lisansını bahçe bitkileri bölümünde, Beyaz Nektarin konusunda tamamlamıştır. Türkiye’nin farklı bölgelerinde ceviz yetiştiriciliği konusunda sektörün önde gelen firmalarında saha ve üretim sorumlusu, koordinatör, işletme müdürü olarak görev almıştır. Devam eden İşletme Müdürü görevinin yanı sıra ceviz yetiştiriciliği konusunda danışmanlık hizmetleri vermektedir. İş güvenliği uzmanı ve kamulaştırma bilirkişisidir ayrıca İstanbulda yaşamaktadır.

Uğur YükselZiraat Mühendisi

Uzmanlık Alanı: Organik Tarım, İyi Tarım, Tarla Bitkileri, Örtü Altı Seracılık | Linkedin

1983 Balıkesir Havran doğumludur. Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi

Bitki Koruma Bölümünden 2008 yılında mezun olmuş ve stajını Organik Tarım üzerine yapmıştır. Okuldan hemen sonra Ecocert-IMO Denetim ve Belgelendirme Şirketinde 4 yıla yakın Kontrolör olarak çalışmış ve Türkiye’nin birçok bölgesindeki organik tarım/iyi tarım yapılan çiftlik, işletme, vs. kontrolünü gerçekleştirmiştir. 2012 yılından bu yana Timac Agro şirketinde Ürün Müdürü olarak çalışan ve İzmir’de yaşayan Uğur Yüksel, aynı zamanda “Yeni Nesil Bitki Beslemeci” hesabıyla da bilgilerini sosyal medyada paylaşmaktadır. Bunun yanında Agro TV’de yine aynı isimle “Yeni Nesil Bitki Beslemeci” diye program sahibidir.

CEM KÖSEMECİGıda Yüksek Mühendisi

Uzmanlık Alanı: Gıdada İzlenebilirlik, Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, Yalın Üretim Teknikleri, Organik Tarım Kontrolörlüğü, Coğrafi İşaretler | Linkedin

1991 yılında İstanbul’da doğan Cem Kösemeci, ilk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlamış; 2014 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Lisans eğitimi sırasında Erasmus+ programı kapsamında yurtdışında öğrenim görmüş ve Finlandiya Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı MTT Agrifood Research Finland’da mühendislik stajını tamamlamıştır.

Yine Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde makarna sektörü yan ürünlerinin alternatif protein kaynağı olarak değerlendirilmesi konulu yüksek lisansını tamamlayan Kösemeci, 2014 yılından bu yana özel sektörde hububat, et ürünleri, süt ürünleri, geleneksel gıdalar, denetim ve danışmanlık gibi çeşitli alanlarda mesleğini sürdürmektedir. 2019 yılında 1512 BİGG Teknogirişim Sermaye Desteği kapsamında bir ARGE firmasının kurucu ortaklığını yürütmüştür. HACCP, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 19011 İç Tetkikçi, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, Yalın Üretim Teknikleri, Organik Tarım Kontrolörlüğü, Coğrafi İşaretler gibi çeşitli yetkinliklere sahip olup, 2020 yılından bu yana Bureau Veritas firmasında freelance denetçi olarak görev almaktadır.

Ayrıca, 2016 yılından beri TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Bolu İl Temsilciliği ve 13. Dönem Coğrafi İşaretler Çalışma Grubu Başkanlığı ile YÜciTA (Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Türkiye Araştırma Ağı) Bolu Temsilciliği, Biyoçeşitlilik ve Organik Tarım Kurulu Başkanlığı, Kırsal Kalkınma Kurulu ve Gıda ve Tarım Kurulu üyeliklerini de yürütmektedir.